Бердичівське міське наукове товариство учнівської молоді – шлях до дослідницького пошукового способу мислення

Автор: Пінчукова Тетяна Адамівна, заступник директора з НВР ЦПО ім.О.Разумкова/ Метою даної роботи є створення іміджу Бердичівського міського наукового товариства учнів (БМНТУ), як інноваційної форми роботи з обдарованими дітьми та аналіз його діяльності.

Навчально-методичний посібник

Даний навчально-методичний посібник має на меті допомогти керівникам гуртків зацікавити дітей світом птахів та створити умови для задоволення інтересів дітей в галузі орнітології. Позашкільний заклад має велике значення в орнітолог гічній освіті дітей, в підтриманні дитячої зацікавленості біологією птахів. Адже більшість дітей знають лише декілька птахів, і в більшості, це екзотичні птахи, про яких вони дізнаються з телепередач або з інтернету. У посібнику представлені методичні розробки занять з розділу «Загальна характеристика птахів». Навчально-методичний посібник складається з двох блоків: «Навчальний блок», «Дослідницька діяльність».

Навчально-методичний посібник

Посібник являє собою опис змісту навчання музиці дітей-дошкільників (4-6 років) за спеціальною навчальною програмою, яка розглядає питання слухання музики, її сприйняття та музикування на дитячих музичних інструментах. Реалізація цієї програми здійснюється на базі інтегрованого гуртка «Розумашки» та Зразкового театру пісні «Краплинки» ЦПО ім. О.Разумкова міста Бердичева. Посібник містить три розділи, кожен з яких розглядає зміст навчальної програми з різних сторін. У першому розділі формулюються принципи програми, які враховують сучасні психолого-педагогічні дослідження організації навчальної діяльності. У другому, основному розділі, викладена спеціальна навчальна програма, є опис матеріалу, на якому має здійснюватися формування основних понять, структура діяльності дітей по засвоєнню цих понять, конкретні типи завдань, необхідні для засвоєння програми. У третьому розділі представлені (вибірково) основні напрямки розробки занять. Посібник наповнений додатками зі знаковою символікою, які введені у програму, та схемами – матрицями.

Сучасні педагогічні технології навчання та виховання як засіб творчого розвитку вихованців вокальних гуртків художньо-естетичного напряму

Навчально-методичний посібник «Сучасні педагогічні технології навчання та виховання як засіб творчого розвитку вихованців вокальних гуртків художньо-естетичного напряму» розроблений Діною Миколаївною Музиченко, методистом Центру позашкільної освіти ім. Олександра Разумкова, адресовано керівникам вокальних гуртків художньо-естетичного напряму закладів позашкільної освіти, методистам художньо-естетичного напряму та викладачам музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти.

Художнє випилювання лобзиком як мистецтво виготовлення стилізованих виробів

Практичний посібник «Художнє випилювання лобзиком як мистецтво виготовлення стилізованих виробів» містить необхідну суму знань та методику для практичного оволодіння навичками виготовлення виробів ручної роботи, які відрізняються від промислових більшою міцністю й можливостями в створенні потрібних форм, застосуванням матеріалів з різною фактурою, відкривають широкий простір для самодіяльної творчості. Посібник складається з трьох розділів, кожен з яких розкриває різні процеси художнього випилювання, що в сукупності створює загальне уявлення про роботу з лобзиком та створює цілісну систему знань для формування навичок такої роботи.

Дидактичний посібник

Даний дидактичний посібник «Джерела живлення» є методичним забезпеченням одного із провідних розділів в програмах гуртків, пов’язаних із радіотехнічним та радіоелектронним конструюванням, робототехнікою, електротехнікою. Автор посібника, створюючи тематичну розробку конспектів гурткових занять по розділу «Джерела живлення», намагається показати цілісну картину джерел живлення, їх технічні характеристики, види, будову, схемотехніку і принцип роботи, їх функціональні вузли. Смичок Б.І. пропонує 6 тематичних занять, які допомагають учням засвоїти теоретичний матеріал, підготовитись до виконання самостійних та практичних робіт.

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти