Телеканал "ВІК"

Кращі з-поміж кращих: церемонія нагородження «Кращий Разумковець 2013-2014 року» вп'яте пройшла у центрі позашкілля

Дата:2014-11-03

 

Уп'яте церемонія нагородження «Кращий Разумковець» відбулася у стінах центру позашкілля Бердичева.

Керівники трьох відділень закладу зі своїми юними і талановитими водночас вихованцями – гордість не лише у межах уже рідних стін, а й у межах Бердичева загалом, констатують тут.

Олена Боровська, директор ЦПО імені О. Разумкова: «Всі ми, всі наші вихованці – це Разумковці. І ми чесно носимо це почесне ім'я, з честю і відповідальністю. Тому що ми знаємо, що разумковець – це той, хто наполегливий, розумний, неординарний, креативний і найкращий».

Одержані призові місця на численних конкурсах та фестивалях, участь у багатьох акціях – далеко не єдині здобутки разумківців.

Чимало з них прийшли до центру позашкільної освіти зовсім маленькими дітьми, натомість зараз, завдяки своїй роботі, наполегливості і завзяттю стали упевненими у собі особистостями.

Без декотрих з них, зізнаються педагоги, важко обійтися під час тренувань. Діти люблять і гуртки, в яких займаються, і колективи, які намагаються не підводити. Іноді, кажуть, навіть керівникові допомагають, а, буває, і замінити його можуть. Зі слів керівників гуртків, діти найперше поповнюють велику родину закладу, кожна частинка якої – по-своєму цікава і неповторна.

Серед вихованців закладу стало уже доброю традицією щороку висаджувати молоді дерева на «Алеї Кращих Разумківців». Участь у цьому радо беруть усі колективи центру, пояснюючи це тим, що давно плекають мрію виростити власний розкішний парк.

53 вихованці з трьох напрямків діяльності, 5 колективів, 5 керівників гуртків – найталановитіші у цьому році. Нагородити відзнакою кращих з-поміж кращих – доволі непросте завдання, пояснюють педагоги. Втім, цього року визначити таких допомогли самі вихованці.

Завітала на цьогорічну церемонії визначення кращих разумківців і та, іменем сина котрої названо заклад сьогодні. Людмила Разумкова не без задоволення пишається кожним юним талантом, бажаючи усім творчих здобутків на життєвому шляху. Разумківці раді бачити жінку завжди, тому постійно запрошують до себе у гості. Порадувати, кажуть, знайдуть чим.

   

 
   

Не забули педагоги і про тих, завдячуючи кому діти мають можливість розвиватися. Батьки – ті люди, які найперші розгледіли нахили до творчих здібностей у своєї дитини. За їх підтримки і небайдужості не лише до своєї дитини, а й, іноді, до життя всього гуртка, вихованці центру позашкілля мають чудові костюми, можливість достойно представити місто не лише в області, а й інших регіонах України. Дякує педагогічний колектив батькам своїх вихованців і за фінансову підтримку. Так, діти мали можливість виступити у Болгарії на престижному конкурсі, отримавши, без сумніву, перемогу. Проводяться й регулярні ремонти кабінетів у закладі позашкільної освіти, аби діти мали належні умови для занять.

Слова щирої подяки від імені усього колективу для батьків, переконані педагоги, це найменше, що вони можуть зробити і чим можуть їм віддячити.

Олена Боровська, директор ЦПО імені О. Разумкова: «За те, що ви є у нас такі, що приводите своїх талановитих дітей і довіряєте їх нашим педагогам. Я сподіваюсь, що ми виправдовуємо всі ваші сподівання, намагаємося розкрити наші юні таланти».

З часу об’єднання екологічного, науково-технічного і художньо-естетичного напрямків у єдиний Центр позашкілля пройшло п’ять років. За цей час, переконані педагоги, завдяки своєму керівникові вони зуміли досягти того, до чого годі й було прагнути поодинці. Кажуть, натхненні невтомністю та завзятістю до роботи цієї жінки. Тому не могли не оминути у нагородженні ту, котрій завдячують чималим.

Тетяна Доценко, завідувач методичним відділом: «Ми пишаємося тим, що за п’ять років нашим директором Оленою Валентинівною дійсно створено єдиний колектив – Центр Позашкільної Освіти ім. О. Разумкова. За п’ять років ми стали кращими у позашкільній освіті в рейтингу «Золота кагорта позашкілля», ми отримали бронзову медаль на міжнародній виставці. Нею створено такий імідж нашому закладу, що ми тепер уже не знаємо, куди нам дівати дітей, нам уже треба розширятися, адже немає куди дівати дітей. І ми всі цьому радіємо. В цьому році наш заклад атестовано з відзнакою. Наш директор – гарна жінка, що тримає нас не просто за руку, а й за пульс наш».

Олена Боровська, директор ЦПО імені О. Разумкова: «Прекрасно очолювати такий колектив, в якому є такі педагоги, бо кожен з них своєю частиночкою доповнює наші прекрасні результати. Від творчого педагога до творчого учня - такий девіз нашого колективу. І це дійсно так. Я пишаюсь усіма педагогами і вітаю сьогодні найкращих».

Автор Юлія Моцна,

Оператор Віталій Сінєльніков

 

                          Телеканал "ВІК"

 

Вершки вітчизняного стендового моделювання з’їхалися до Бердичева

Дата:2014-11-16

 

Бердичеву не звикати гостинно приймати у себе кращих у своїй справі не лише у масштабі області, а й всієї країни та навіть світу. Днями в актовій залі Центру позашкільної освіти ім. Разумкова зібралися люди особливого таланту – одні з кращих представників вітчизняного стендового моделювання, можна сказати, його вершки. Що таке кілометри з Луцьку, Кам’янець-Подільського, Києва, Броварів, не кажучи вже про Вінниччину з Житомирщиною, якщо є чим вразити уяву не лише людини, далекої від моделізму, а й маститих колег? 82-х учасників вітали організатори IV відкритої міжрегіональної виставки-конкурсу науково-технічної творчості «Стендове технічне моделювання».

Олена Боровська, директор ЦПО ім. О. Разумкова: «Дуже приємно, що географія наших учасників розростається, і ми сподіваємося, що сьогодні у вас буде приємна нагода обмінятися досвідом, подивитися на нові творчі доробки дорослих та дітей, просто насолодитися спілкуванням. Зичимо усім гарного настрою, поїхати додому з найприємнішими враженнями від цієї виставки і сподіваємося на ювілейну – 5-ту – виставку наступного року.»

Як не збирай очі до купи, та на подібному форумі вони те й діло розбігаються, констатують відвідувачі виставки. Ходячи повз експонатів, продовжують, не перестаєш, серед іншого, думати над однією річчю: за роком спливає рік, за десятиріччям – десятиріччя, на зміну одному століттю приходить інше, а на Землі не зникають «унікали», котрі у своїх майстернях намагаються винайти вічний двигун, машину часу чи звичайний велосипед. І не біда, що людству давно вже мало не все відомо про літаки, кораблі, бронетехніку: можна ж бо показати все це під таким кутом, що дух захоплюватиме. Чим ці майстри, власне, і займаються.

Олег Савенко, керівник військово-історичного клубу стендового моделізму «Штик» (м. Бердичів): «Сегодня в Бердичев съехались без преувеличения 80-85 % модельного бомонда Украины: это последняя в этом году выставка стендового моделирования. Сегодня мы здесь можем увидеть множество прекрасных работ, особенно нас порадовали мастера деревянного кораблестроения. Многие из работ брали «золото», «серебро» и «бронзу» на престижных выставках-конкурсах... Главное здесь – участие: призы – призами, а живое общение дает толчок в развитии всего стендового моделизма.»

Коли хтось полюбляє творити моделі із дерева чи пластика, житомирянин Андрій Денисенко надає перевагу картону та паперу. Улюблена тематика – техніка часів Великої Вітчизняної війни.

Андрій Денисенко, моделіст (м. Житомир): «Почав я займатися 4 роки тому… Першим ділом в Інтернеті потрапив на тематичний сайт. Вирішив спробувати. Зібрав спочатку одну модель, а далі справи пішли краще. Тут потрібні терпіння, старанність і, головне, гарний інструмент. Я використовую папір, картон, фарби, ножиці, різачки, килимок для вирізання. Особлива увага – ріжучому інструменту.»

Стендове моделювання нерідко є справою, любов до якої передається від батьків дітям. Анатолій Довгалюк віддав улюбленому хобі 25 років, і мало того, що підсадив на нього сина (той займається моделюванням бронетехніки), то ще й затягнув до світу техніки й доньку. 13-річна Ольга привезла до Бердичева власноруч виготовлений літак.

Анатолій Довгалюк, моделіст (смт. Глухівці): «Донька у майбутньому хоче бути військовим лікарем, і моделювання їй у цьому не завадить. Я їй намагаюсь всіляко допомагати, адже ця праця копітка і не кожен володіє потрібним терпінням… По собі знаю: якщо відкриваєш коробку, дивишся, а бажання немає – не варто і псувати модель. Дуже хотілося б, аби наші діти займалися корисними справами, тим більш, зараз такий час – патріотизм, викликаний агресією. Це – всебічний розвиток, а не якісь дурниці…»

Якби не свого часу журнал «Великие парусники», киянка Ольга Данилюк, можливо, й досі думала б, що витончені моделі різної військової техніки з’являються на світ просто так. Три роки заняття моделюванням перетворили дівчину на відомого у світі міні-суден, майстра. До Бердичева Ольга «приплила» на своєму боті «Святий Архангел Гавриїл».

Ольга Данилюк, моделіст (м. Київ): «Вперше я потрапила на подібний конкурс рік тому – на Кубок Києва. Тільки тоді я дізналася, що моделювання – це цілий вид спорту, на якому можна виступити, отримати грамоту. Сьогодні я привезла до Бердичева бот «Святий Архангел Гавриїл» (1730 р). Побудував його Петро І, 30 років корабель плавав, вивчаючи Камчатку. Колись у сувенірних магазинах я бачила модельки і думала: «Як же гарно! Як люди це роблять?»… Сама ж вишивала кораблі хрестиком. І вже лише потім дізналася про моделювання.»

Щодо заохочувальних нагород, то організатори виставки примудрилися не забути нікого з учасників. Номінацій заснували безліч, поділивши моделі за різними напрямками, категоріями та підвидами. Зрештою, відзначили і «авіаторів», і «мореплавців», і «бронетехніків», і пластику, і папір, і дерево, і дорослих, і малих. Серед бердичівлян цьогоріч першими місцями відзначилися Антон Юхимчук, Дмитро Саботаха, Богдан Мовчан, Олег Оленюк, Геннадій Мартинюк, Олег Савенко та ще кілька їхніх колег-земляків. Господарі виставки, окрім того, вибороли і І командне місце. А перехідний Кубок, що був вперше заснований у 2014-му, відійшов членам броварського клубу «Десна».

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

 

Телеканал "ВІК" - Перегляд новин

Реалізуватися в унікальному світові техніки запрошує ЦПО ім. О. Разумкова

Дата:2014-10-04

 

Є у техніки початок, немає у техніки кінця… Іншими словами, її світ – по-справжньому унікальний. Так вважають у відділенні науково-технічної творчості Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова. І насправді: є цілком конкретний стіл, на ньому – цілком конкретні шматки паперу, тканини, різні залізячки й дерев’яшки, є інструмент. А те, що з цього всього можна сотворити, дорівнює безкінечності. Чи можна задати межі, припустимо, красі Великодньої писанки? Навряд чи. Чи існує у природі визначена кількість ляльок-мотанок, за яку, скільки їх не виробляй, не переступиш? Скоріш за все, ні. У науково-технічно-творчому відділенні Центру, як ніде, знають, як прямувати до тієї безкінечності, десятки років не стомлюючись крокувати цим захоплюючим шляхом.

Взяти хоча б для прикладу гурток Олени Сальнікової «Моделювання іграшок-сувенірів». Назва, начебто, не дуже красномовна, зате те, чому тут навчають, здатне легко внести до людського життя невідомі до цього яскраві кольори.

Аліна Можаровська, вихованка гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» (ЦПО ім. О. Разумкова): «Ці вміння мені дуже допомагають: я можу зробити приємне подружці, бабусі, батькам, вчительці. У мене вдома всі стіни у картинах, полиці зайняті виробами з бісеру. Коли хтось приходить до моєї кімнати, одразу помічають мої вироби і дуже довго їх розглядають.»

У цьому кабінеті вже з самого порогу потрапляєш до очевидного-неймовірного. В одному його кінці щось зосереджено вираховують, паяють, закручують і шліфують, в іншому погляд приковує все те, що хлопчаки вже навираховували, напаяли й нашліфували. Тутешнім годинником можна любуватися цілий день, а чарівна ялинка щедро виливає аромати хвої, олів’є та апельсинів. Ось таке воно царство Бориса Смичка – гурток радіоелектронного конструювання. 

Роман Созонюк, вихованець гуртка радіоелектронного конструювання (ЦПО ім. О. Разумкова): «Сюди я прийшов тому, що мій батько був радіотехніком. Ходжу до гуртка майже 3 роки і не шкодую, що обрав його. У майбутньому хочу вчитися на радіозв’язківця: нині часто хакери зламують мережі, пошкоджуючи їх. До того ж радіотехнік – це професія, що відриває чимало можливостей.»

В підопічних Олега Савенка – напевне, найтерплячіші діти у місті. Меншою мірою, одними з головних якостей, що ними мають володіти моделісти військової техніки, самі юні дарування називають терпіння та посидючість. А ще – любов до історії: недарма гурток їхній носить назву історико-стендового моделювання. Тебе цікавить та чи інша модель корабля, літака, танка чи гармати – мусить цікавити і прізвище конструктора, список здобутків і таке інше.

Антон Юхимчук, вихованець гуртка історично-стендового моделювання (ЦПО ім. О. Разумкова): «Зараз я працюю над німецькою гарматою та тягачем. Мені подобається військова техніка, особливо колишня – танки, літаки, гармати. Вже був на змаганнях – у Бердичеві та Житомирі: двічі брав ІІ місця.»

Чи знають дорослі бердичівляни, що таке «квілінг»? А «канзаши»? Якщо ні – нехай запитають у юних «разумківців». Під пильним оком Наталії Яковлєвої вони таке можуть накрутити з паперу, що позаздрить будь-який майстер народної творчості, а витончені шпильки, без яких не уявити жодну справжню японську красуню, у гурткові виготовляють з особливим задоволенням. Та хіба лише технікою квілінгу і канзаши володіють ці дівчата? 

Аліна Алімова, вихованка гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» (ЦПО ім. О. Разумкова): «Тут можна навчитися багато чому цікавому: наприклад, зробити щось із бісеру, створити картину, виготовити шпильку для волосся. І взагалі, тут із дівчатами дуже весело.»

Ну а у цій кімнаті, якщо вірити назві гуртка, позбирався цвіт саме творчої складової відділення. Вихованки Тетяни Мельник – то такі дівчата, котрим нічого не варто зі шматка тканини виготовити шикарне панно, в їхніх руках на яскравий сувенір перетворюється звичайне солене тісто, на букет троянд, ромашок чи тюльпанів – звичайний папір. Хіба не варті заняття того, аби зробити приємний сюрприз хоча б своїм рідним, цікавляться юні майстрині?

Мар’яна Нагорна, вихованка гуртка «Творча майстерня» (ЦПО ім. О. Разумкова): «Ми тут все таке красиве виготовляємо. Завжди приємно щось зробити своїми руками для рідних: я часто дарую їм картини, вироби різні, іграшки…»

Якщо ваша дитина марить стрімкими кораблями та підводними човнами, що прорізають безмежні простори морів-океанів, їй сюди. Від вітрильників і до катамаранів, від фрегатів і до розкішних яхт, від цивільних моделей і до військових – моделюванню усіх відомих світові грізних суден і цілком мирних морських красенів тутешнє юнацтво вчить Євген Криворучко. Той, хто до нього приходить, вже є цікавою особистістю сам по собі, стверджує педагог, його справа – лише скоординувати зростання тієї особистості. Так, як зробив це свого часу із гуртківцем Криворучком його вчитель.

Євген Криворучко, керівник судномодельного гуртка (ЦПО ім. О. Разумкова): «Мій колишній вчитель був надзвичайною людиною, зумівши мені показати, наскільки все це цікаво і захопливо. І це не лише, власне, кораблі, а й історія, техніка, ставлення до життя. Це і різні змагання, і навчання у школі, і просто поведінка на вулиці. Я лише намагаюся бути таким, як він…»

12 педагогів, стільки само гуртків і понад 500 бердичівських дітей – від 1-го класу і до 11-го – ось, що таке відділення науково-технічної творчості Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова. Місце, де на дитину чекає реалізація її потенціалу.

Тетяна Пінчукова, методист відділення науково-технічної творчості ЦПО ім. О. Разумкова: «Діти із бажанням приходять сюди, тому що можуть тут багато чому навчитися. Вони отримують додаткову освіту, само реалізовуються, беруть участь у різноманітних обласних й всеукраїнських змаганнях. Я би радила батькам звернути на своїх дітей віком 1-2-го класів. Так їх можна зацікавити, аби далі вони визначилися із тим, що їм подобається.»

Інакше, як другою домівкою, свою триповерхівку на Європейській, її юні мешканці не називають. І воліють бачити у своїх лавах ще більше талановитих однолітків. Кому, запитують, не хочеться пізнати красу безкінечності?

Тетяна Пінчукова, методист відділення науково-технічної творчості ЦПО ім. О. Разумкова: «Навчання у наших гуртках проходять безкоштовно, але щоби діти опановували не лише теорію, але й практику, аби їхні роботи можна було відправити на ту чи іншу виставку-конкурс, нам необхідна допомога батьків. Тому вони здають гроші – не більше 20 грн. на місяць. Велика їм за це вдячність.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

07.09.2018 р - .День відкритих дверей у відділенні еколого-натуралістичного напряму

http://www.trkvik.tv/posts/vony-produkuiut-zolotyi-fond-ukrainy-viddilennia-naukovo-tekhnichnoi-tvorchosti-tspo-im-razumkova

 

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти