ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ У ГУРТОК «РОБОТОТЕХНІКА»

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ У ГУРТОК «РОБОТОТЕХНІКА»
 • У ЦПО ім. О. Разумкова м. Бердичева відкрито гурток робототехніки

  16 лип. 2021 Вікторія Кучерява
   
  У ЦПО ім. О. Разумкова м. Бердичева відкрито гурток робототехніки
   

  У відділенні науково-технічної творчості Центру позашкільної освіти ім. Олександра Разумкова – чудова новина: з нового навчального року тут діятиме гурток робототехніки! Його відкриття зібрало юних дослідників, їх наставників і небайдужих та активних помічників, завдяки кому мрія вихованців ЦПО здійснилася.

  Робототехніка – актуально, сучасно та перспективно


  Оновлені стеля і стіни, стильні меблі, приємне освітлення, 12 міні-паяльних станцій, світлий простір та затишок – приміщення гуртка «Радіоелектронне конструювання» не впізнати! Після капітального ремонту, проведеного завдяки старанням і наполегливості народного депутата України Богдана Кицака та його команди, у цьому сучасному кабінеті дітлахи займатимуться робототехнікою – конструюватимуть та експериментуватимуть. А передувала цьому липневому дню велика трудомістка робота, згадує директор ЦПО ім. О. Разумкова Олена Боровська: «У 2018-му році на Всеукраїнській науково-практичній конференції в Києві на стенді зі STEM-освіти ми побачили результати реалізації проєктів із робототехніки й зацікавилися. Але все впиралося в кошти…

  Настав час, і представники команди народного депутата Богдана Кицака побували у всіх трьох відділеннях Центру. Вирішили спрямувати зусилля на вирішення різних питань, у тому числі – на створення гуртка робототехніки. Сказали і відразу взялися за справу. Ремонт у кабінеті, підсобці та санвузлі старого приміщення1957-го року робили ґрунтовно, дійшовши до самих цеглин. Помічниця народного депутата Олександра Качур перейнялася цією ідеєю, вона вникала в усі деталі ремонту, щиро радіючи успіхам та змінам…» Нарешті в один із днів липня було перерізано символічну стрічку і відчинено двері до кабінету робототехніки та радіоелектронного конструювання. І дорослі, і діти були вражені змінами, що відбулись у реконструйованих кімнатах за досить короткий час, протягом декількох місяців.

  «Створення такого кабінету сприятиме формуванню дослідницької компетентності дітей, розвитку наукового потенціалу молоді», – переконаний народний депутат України Богдан Кицак. Відвідувачі ознайомилися з творчими роботами гуртківців відділення науково-технічної творчості, переглянули відеопрезентацію про діяльність гуртка «Радіоелектронне конструювання» та ролик про хід ремонтних робіт.

  На липневу зустріч завітали ректор Поліського Національного університету Олег Скидан і викладачі вишу. Спілкуючись із педагогами Центру позашкільної освіти, вони обговорили перспективи зміцнення дружніх стосунків та розширення можливостей розвитку вихованців ЦПО в такому перспективному напрямку у сфері ІТ-технологій, як робототехніка. Радує, що зроблено перші кроки для подальшої взаємодії з Поліським Національним університетом. Незабаром відбудуться консультації з фахівцями вищого навчального закладу щодо подальшого оснащення гуртка робототехніки та екскурсія з дітьми до університету на початку вересня.

  За попередньою домовленістю, раз на місяць вихованці гуртка відвідуватимуть відповідні заняття. Директор ЦПО ім. О. Разумкова Олена Боровська називає подію, яка сталась у відділенні науково-технічної творчості в середині літа, важливою і знаковою: «Наш колектив вкотре переконався, що мрії обов'язково здійснюються, якщо цього дуже бажати, вірити і мати гарних друзів-однодумців, які підтримують, розуміють і допомагають. Щиро дякуємо народному депутату України Богдану Кицаку і його команді за плідну співпрацю, результатом якої є оновлений, комфортний та оснащений кабінет і омріяна можливість відкрити з 1-го вересня гурток робототехніки! Дякуємо ректору Поліського Національного університету Олегу Скидану за кроки назустріч. У майбутньому випускники гуртка матимуть можливість стати студентами вишу». «Робототехніка спирається на такі дисципліни, як електроніка, механіка, інформатика та радіотехніка, – говорить Борис Смичок, керівник гуртків «Робототехніка» та «Радіоелектронне конструювання». – Поза програмою ми вводили елементи робототехніки в окремі заняття. Деякі наші вихованці виготовляли різні датчики – пульсу, відстані, тиску і вологості на платформі Arduino. Члени гуртка «Радіоелектронне конструювання» мають навички складання плат, знають прийоми паяння… Сучасні технології відкривають нові можливості. І гурток робототехніки забезпечить велике поле для творчої діяльності наших вихованців».


  Команда народного депутат Богдана Кицака сприятиме у придбанні необхідного обладнання для повноцінного функціонування гуртка. Спочатку сформують одну групу, де діти від 6-и років будуть працювати за допомогою наборів Lego. Що думають юні бердичівляни про можливості займатися робототехнікою?


  Міркують майбутні винахідники, конструктори та інженери


  Дев’ятикласник Ярослав Шевчук із дитинства цікавився різними пристроями, тому знайшов себе у гуртку «Радіоелектронне конструювання». Протягом двох років досяг непоганих успіхів: на обласній виставці-конкурсі представив свій свердлильний апарат і завоював перше місце, на Всеукраїнських онлайн-змаганнях учнівської молоді з радіоелектронного конструювання посів 6-е.

  Розумний і самокритичний юнак аналізує свої результати: «Запропонували монтаж електронних пристроїв на макетних платах (Бредбордах)... І хоч під час змагань не було потреби в складанні друкованої плати, її виготовленні та монтажі за допомогою паяння, складність схем і виконання роботи були досить високими. Зіграли роль емоції, хвилювання, я зробив одну помилку і не вклався у відведений час… Відкриття гуртка робототехніки – чудова подія! Кабінет просторий, комфортний. На заняттях у дітей розвиватимуть просторове мислення. А складання рухомих моделей формуватиме дослідницькі вміння».

  Сергій Шевченко, який перейшов у 9-й клас НВК № 10, – один із багаторічних вихованців гуртка. Він двічі брав участь в обласних виставках-конкурсах і завойовував призові 2-е та 1-е місця, презентувавши блок живлення. «Створення гуртка робототехніки – подія, про яку мріяли вихованці ЦПО, – говорить старшокласник. – Подобається новий інтер’єр у сучасних кольорах, зручні стільці, обладнання. Якби мені випала можливість, я би створив робота – універсального помічника в побуті». П’ятикласник Володимир Шмиголь радіоелектронним конструюванням займається півроку: «Вже зробив дві сирени, світлодіодне сердечко та біжучий рядок на Arduino. Вдома під час карантину виготовив електронну скарбничку для грошей. Буду відвідувати гурток робототехніки. Хочеться зробити робота для подачі води, який реагує на дотик».


  У гуртку «Радіоелектронне конструювання» завжди панують атмосфера творчості і командний дух. Такі ж добрі традиції приживуться і в колективі юних робототехніків, адже їх наставник Борис Ілліч – закохана у свою справу людина, яка допоможе дітлахам втілювати в життя маленькі ідеї. А в кожній із них прихований глибокий зміст. Ми ще не раз дізнаємося про майбутні успіхи вихованців гуртка робототехніки.

      

   

       

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти