Відділення науково-технічної творчості

Відділення науково-технічної творчості

Відділення науково-технічної творчості – справжній рай для юних моделістів. Моделюють у ньому практично усе – від суден, літаків і різних видів озброєння до ракет, годинників та ще безлічі того, що можна зібрати. Місце під дахом у закладі знайшли для себе радіоелектронщики та ті, хто прагне досконало розбиратися в інформаційних технологіях і персональному комп’ютерові.

Ну і якщо все вищеперераховане можна умовно (а у випадку з відділенням науково-технічної творчості – дуже умовно) назвати хлоп’ячим царством, то цариною, де панують мало не одні дівчатка, є гуртки декоративно-прикладної творчості. Не існує на світі такого матеріалу, здається, з якого би тутешні юні майстрині не змогли сотворити щось незвичайне й неповторне.

Діяльність відділення науково-технічної творчості центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова спрямована на формування у дітей і підлітків техніко-технологічних знань. Розширення їх політехнічного світогляду, експериментальної та винахідницької діяльності, реалізації здібностей шляхом пошуку та розвитку умінь, навичок технічного моделювання, конструювання.

Гурток «Чарівний пензлик»

Образотворче мистецтво має важливе значення у формуванні естетичної та загальної культури підростаючого покоління. У дітей розвивається художня уява та творча активність. Учні вивчають різні техніки та жанри образотворчого мистецтва; розвивається зорова пам'ять, фантазія.

Гурток «Петриківський розпис»

Основною метою в роботі гуртка «Петриківський розпис» є створення системи роботи по відродженню народного промислу України, формування творчої особистості підростаючого покоління. На даному гуртку вихованці ознайомлюються з видами декоративно - ужиткового мистецтва, опановують техніку петриківського розпису, реалізують свої знання у практичній роботі.

«Зразковий художній колектив» системи Міністерства освіти і науки України гурток «Моделювання іграшок - сувенірів»

Моделювання іграшок-сувенірів – це залучення дітей до народних традицій і художньої культури українського народу в процесі творчої діяльності.

Гурток «Інформатика та програмування»

Широке впровадження комп’ютерних технологій в усі сфери управління і виробництва, вимагає від сучасної молоді високого рівня теоретичної і практичної підготовки з інформатики, вміння розв’язувати різноманітні завдання засобами комп’ютерної техніки...

Гуртки:  «Виготовлення сувенірів», «Декоративний розмай»

Сувеніри та подарунки, виготовлені своїми руками - завжди приємний сюрприз для близьких, друзів та рідних людей. Своїми руками можна зробити різні речі з будь-яких матеріалів. І саме гурток покликаний прийти на зустріч обдарованим дітям та дає можливість учням відчути себе не такими вже й маленькими та безпомічними, а дітьми, які можуть творити, проявити себе в різних видах діяльності.

Гурток «Судномоделювання»

Судномоделювання і судномодельний спорт є одним із найцікавіших напрямів науково-технічної творчості учнівської молоді. У гуртку діти ознайомлюються з історією виникнення й розвитку суднобудування, мореплавства, судномоделювання, оволодівають початковими знаннями, уміннями й навичками роботи зі столярним і слюсарним інструментом, навчаються обробляти різні матеріали. У процесі виготовлення нескладних моделей кораблів і суден гуртківцями вивчаються основи будови й властивості суден.

Гурток «Початкове технічне моделювання» (ПТМ)

Початкове технічне моделювання — це перші кроки дитини до пізнання і розуміння світу техніки, спроби її власної творчої діяльності, процес опанування певної системи початкових технічних і технологічних знань, вмінь і навичок.

Гурток «Авіамоделювання»

Авіамоделювання - поширений вид технічної творчості. Це одне з улюблених занять учнівської молоді, що допомагає ознайомитися зі світом авіації. Робота в авіамодельному гуртку проводиться за всіма напрямами: вільнолітаючі, кордові, мікромоделі літаків, повітряні змії.

Гурток «Історико-технічне стендове моделювання»

Гурток «Історико-технічне стендове моделювання» - вид технічної творчості, в процесі якої створюється копія реальних предметів у певному масштабі.

Гурток «Творча майстерня»

Основні напрямки гуртка: робота з тканиною, бісероплетіння, ліплення, вишивка, паперопластика.

Гурток «Природа і фантазія»

Основні напрямки роботи гуртка: робота з шкірою, фоаміраном, соломкою, паперопластика, квіти з тканини, ошибана (пресована флористика), фітодизайн.

Гурток «Початковий технічний дизайн»

Навчаючись у гуртку, учні ознайомлюються з технікою різних видів та її розвитку, проводять дослідження на зразках різноманітних транспортних засобів, конструюють і моделюють.

Гурток «Радіоелектронне конструювання»

Радіоелектроніка - це захоплюючий світ радіотехніки та електроніки. Прилади та пристрої, розроблені та виготовлені самостійно - це перша спроба знайти своє покликання, перший крок до майбутньої професії.

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти