ВІД СПІЛЬНИХ ІДЕЙ ДО СПІЛЬНИХ ДІЙ: I ОСВІТЯНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ РОЗКВІТНУВ У БЕРДИЧЕВІ

ВІД СПІЛЬНИХ ІДЕЙ ДО СПІЛЬНИХ ДІЙ: I ОСВІТЯНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ РОЗКВІТНУВ У БЕРДИЧЕВІ
 • Бердичівська освіта квітує! Це твердження був покликаний засвідчити І Фестиваль освітянських ідей, що ним просто вибухнули два поверхи міського Палацу культури та вся Мистецька площа. Традиційні колись педагогічні виставки з доробками місцевої освіти у вигляді стосів неживої друкованої продукції, здається, у минулому: сьогодні у тренді – інтерактивний простір, креатив, експерименти, інновації, гарячий мікс з інтелекту й творчості. «Від спільних ідей – до спільних дій» оголосили педагоги, намагаючись відкрити для спільноти абсолютно нову, спільну, територію освіти Бердичева.

  Від спільних ідей – до спільних дій: І-й Фестиваль освітянських ідей розквітнув у Бердичеві

  Професіонали, котрі прагнуть творити, пробувати, експериментувати, не затискаючись у певні рамки й дихаючи вільно – саме таких, за задумом організаторів, мав об’єднати «Мистецький» напрямок фесту. Їм не шкода ділитися власними знаннями й уміннями на майстер-класах – будь-то хореографічних чи художніх. Тут і «Квіткова феєрія», і декоративно-прикладний hand-made, й безліч іншого. МНСники навчать, як боротися з надзвичайними ситуаціями, на Острові Робінзона проведуть екологічною доріжкою, заґартують тіло, покажуть, як користуватися телескопом та зоровою трубою.

  Із чого складається тіло людини та які його можливості, яким чином на психологічний стан впливає, припустимо, пісочна анімація, техніка ебру чи спілкування з милою живністю у контактному міні-зоопарку?.. Додай до вищеперерахованого можливість дізнатися про історію появи смайликів, стань доброчинцем і, можна сказати, що напрям «Людина» засвоїв.

  А це значить, що час далі крокувати фестивалем! Ось де воно – продовження справжнього простору Бердичева та його освіти й культури – їхні особливості, колорит, їхній неповторний стиль. На цьому унікальному «Просторі» однаково комфортно почуваються малеча, підлітки, батьки й самі освітяни та їхні союзники – представники від культури. Кому не цікаво ознайомитися з інтерактивним Бердичевом? А спробувати спроектувати частину міста чи стати автором мультимедійної вистави про нього? Ідеї є – втілюй їх у життя: хочеш – у ролі археолога чи геолога, хочеш – у ролі еколога. Тут вона, як на долоні – Нова Українська Школа, з її сучасними уроками, із кавою з психологом, подорожжю з краєзнавцями та розгадуванням таємного коду рослинного світу Бердичева.

  Чи знає дітвора, куди прямує, де і ким бачить вона себе років так через 10-15?.. Карту руху, виявляється, можна створити. Прямувати нею правильним курсом допоможе внутрішній компас – власні цінності, а підкажуть що і як – мешканці напряму «Діяльність».

  Дізнаватися щось нове про рідне місто, здається, можна безкінечно, і цього разу Бердичів – творчий, освітньо-експериментальний, історичний, кіно-мистецький, інклюзивно-ресурсний, інформаційний – відкривали освітяни.

   

  Репортаж Олександра Єжеля

   

  Більше про Фестиваль у ЗМІ і не тільки...

  1. https://times.zt.ua/chym-uvinchalas-sproba-provesty-i-y-festyval-osvitianskykh-idey-v-berdychevi-video/?fbclid=IwAR1OnRNheiGUJmy39xYsH8cbuGo-CxDCGdK20cLCpxXW4rkGd5VXSFSvY2w

  2. https://www.facebook.com/100017146308202/videos/417368442178029/UzpfSTEwMDAxNzE0NjMwODIwMjo0MTczOTAxNTg4NDI1MjQ/?id=100017146308202&fref=pb&hc_location=friends_tab

   

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти