Тиждень психології. Мистецтво жити в карантині

Тиждень психології. Мистецтво жити в карантині
 •           З  23.11.20 – 27.11.20  в рамках  Тижня психології  ТЕМА: «Мистецтво жити в карантині» для гуртківців та педагогів було  проведено ряд різноманітних заходів, з метою реалізація психологічного супроводу, розширення і поглиблення знань дітей та педагогів з психології, розвитку в них інтересу до цієї науки; збагачення знань про внутрішній світ власної особистості та особистості інших людей, прагнення до самопізнання, розкриття творчого потенціалу школярів; створення позитивного емоційного настрою в учасників освітнього процесу під час карантину; формування навичок мистецтва жити позитивно та відповідально в нових соціальних умовах.

           Заходами в межах тижня психології було охоплено три відділення Центру позашкільної освіти ім. О.  Разумкова: відділення художньо-естетичного напряму, відділення науково-технічного напряму, відділення еколого-натуралістичного напряму.

           23.11.20  відбулося відкриття «Тижня психології».  На сайті  закладу був висвітлений план заходів на тиждень, де було запропоновано частину завдань для дистанційного опрацювання, для тих дітей, батьків які не мають можливості відвідувати заклад.  Кожен день « Тижня психології»  мав  свій девіз, а саме:  «Посміхнись – і світ посміхнеться тобі у відповідь», «Щаслива сім’я – щасливе суспільство», «Пізнай себе і ти пізнаєш світ!» «Зроби добро-добром і повернеться»,  «Разом - ми сила!»

      Тиждень розпочався з психологічної  акції «Веселка настрою», де дітям та педагогам було запропоновано визначитись з кольором настрою та прикріпити стікер відповідного кольору на колір веселки. Метою було визначення емоційного стану учасників навчально-виховного процесу відповідно до ко­льорової гами:

           Помаранчевий – здивування;  зелений колір символізує наполегливість, самовпевненість, самоповагу, впертість, спокій; жовтий колір відображає активність, комунікативність, допитливість, оригінальність,радість; червоний колір відображає силу волі, активність, щастя; синій  символізує спокій, задоволення, ніжність і прихильність, образа. Аналізуючи колір настрою,  в центрі позашкілля переважає жовтий колір. Цей колір іскриться оптимізмом, він символізує спокій, невимушеність у відносинах з людьми, інтелігентність.

           Продовжився тиждень Акцією  «Дерево побажань».  Діти, батьки, гуртківці на стікерах писали свої побажання  для  Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова.

           Акція «Паркан відвертості».  Де всім бажаючим на імпровізованому паркані пропонувалось написати  відверто свої побажання, пропозиції, думки, зауваження щодо навчання в закладі. Аналізуючи написи, зауважень ми не маємо, зате дякуємо за відверті думки, бажання та мрії!

           Панорама тестів « Пізнай себе». Для педагогів було запропоновано пройти невеличкі, однак цікаві психологічні тести і дізнатися про свій внутрішній світ  більше. Це графічний тест, тест «Обери дерево - пізнай себе», тест «Дерево з чоловічками» та ін.. Діти  та педагоги із задоволення пізнавали та аналізували себе.

         Думки «Великих» на щодень. На дверях кожного кабінету були прикріпленні афоризм про життя, навчання, дружбу та  повчання великих вчених, яке в подальшому обов’язково знадобиться та буде повчальним для гуртківців .

         Заняття з елементами тренінгу «Оминаємо гострі кути, метою якого було опанувати ефективні способи запобігання й розв’язання конфліктів, розвивати конструктивні способи взаємодії й закріплювати навички  безконфліктного спілкування в дитячому колективі; розвивати інтерес до себе, формувати первинні навички самоаналізу; розвивати форми і навички особистісного спілкування в групі однолітків, способи взаєморозуміння.

  Конференція  «Психологія кольору».  Де діти аналізували, обговорювали, знайомились з техніками  кольоротерапії - методу психологічного лікування з метою розслаблення, зняття стресів, підняття настрою та тонусу за допомогою кольорів.

  Як продовження роботи проєкту соціально-реабілітаційного напряму  «Я тебе чую, я тебе бачу, я тобі посміхаюсь»  разумковці підготували для своїх друзів подарунки та особливе відео-вітання. Так важливо, щоб кожна дитина відчувала любов, піклування дорослих, мала змогу соціалізуватись у комфортній, дружній атмосфері одноліток, навчатись та розвиватись. Родина разумковців щиро пропонує свій посильний внесок у підтримку дітей з особливими освітніми потребами та психологічний супровід батьків. Продовжили тиждень розповсюдженням рекомендацій  для батьків і дітей «10 способів відновити рівновагу», а також  Нетрадиційним  малюванням для дітей дошкільного віку.

           За результатами проведення Тижня психології необхідно підкреслити важливість психологічного супроводу всіх  учасників освітнього процесу ЦПО ім. О.Разумкова. Психологізація– це цікавий творчий процес, який  є важливим для  підтримки емоційного стану, розвитку творчих здібностей, пізнання внутрішнього світу, профілактики емоційного вигорання педагогів та згуртування великої родини разумковців.

   

   

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти