Сторінка психолога

Сторінка психолога
Ресурсні активності для карантинного життя

Ресурсні активності для карантинного життя. ІНСТРУКЦІЯ З ВИКОРИСТАННЯ: Якщо помічаєте, що пригнічення настрою триває довше ніж 5 хв., – обирайте будь-яку доречну ресурсну активність зі списку та одразу виконуйте її.

Тиждень психології. Мистецтво жити в карантині

Для учасників освітнього процесу з 23.11 по 27.11.2020р. практичним психологом Центру буде проводитись тиждень психології! Бажаємо Вам бути активними та налаштуватись на море позитивних емоцій ТЕМА: «Мистецтво жити в карантині»

55 енергійних ігор та розваг для дітей вдома

Цей великий перелік активних заходів в приміщенні компенсує потребу ваших дітей – від малюків до підлітків – в фізичній активності.

БАТЬКАМ НА ЧАС COVID-19

Закриття шкіл - це також можливість налагодити тісніші зв`язки з нашими дітьми. Час, проведений сам на сам з дитиною, може бути корисним та веселим. Діти відчувають любов і безпеку, а також розуміють свою значущість.

Як розважати дитину під час карантину

Під час карантину лікарі рекомендують залишатися вдома та уникати контактів з оточуючими. Однак багато батьків скаржаться, що їхні діти буквально божеволіють через таку вимушену ізоляцію. Батькам доводиться постійно вигадувати, чим зайняти дітей. Якщо ви теж змушені залишатися разом з дітьми вдома, період карантину буде тягнутися для вас дуже довго. І вам необхідно мати в запасі кілька занять, за допомогою яких ви зможете розважити дитину. Розглянемо кілька ідей, які допоможуть вам в цьому.

59 ІГОР З ДІТЬМИ ВІД СВІТЛАНИ РОЙЗ

Психологиня Світлана Ройз опублікувала добірку ігор з дітьми 3-8 років – для різних каналів сприйняття. Вона підкреслює, що гра – це завжди і розвиток, і терапія, і адаптація. Але сучасне покоління дітей не отримує тієї кількості стимулів в різних каналах сприйняття, яке було б важливим і доцільним. У них перестимульований візуальний канал, решта – часто недостимульовані. І різноманітні ігри – це сенсорна інтеграція.

Як захистити дитину від стресу

Паніка послаблює імунітет, або Як позбутися напруження своїми руками.

Тиждень психології

Відповідно до річного плану роботи Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова, плану роботи практичного психолога з 27.01.20 – 31.01.20 в рамках Тижня психології для гуртківців та педагогів було проведено ряд заходів, з метою створення комфортних умов для дітей та педагогів через пізнання внутрішнього світу власної особистості та особистості інших людей, розвиток пізнавальної активності гуртківців, пропаганду навичок конструктивного спілкування, прагнення до самопізнання, розкриття творчого потенціалу учасників освітнього процесу, створення позитивного емоційного настрою.

Як розвинути талант дитини

Педагоги впевнені, що талановитими народжуються всі діти. Але не всі стають чемпіонами і професіоналами. Важливо вчасно визначити захоплення, розвивати і заохочувати досягненню поставленої мети. І основне завдання лягає на плечі батьків.

Колір як ліки

У наш час все більшу популярність і розповсюдження набуває хромотерапія. Хромотерапія – лікувальний вплив кольору на організм. Її використовують з метою попередження і лікування захворювань та стресових станів: порушення сну, головного болю, синдрому хронічної втоми, нервових розладів

Поради батькам щодо зняття психологічного напруження у дітей

Найбільш доцільними для зняття психологічного напруження учнів молодшого шкільного віку (як вважає В.І.Шахненко) є дихальна гімнастика, фізичні навантаження, домашній затишок, спілкування з четвероногим другом, живопис, художнє слово, театр, позитивні емоції, музика та спілкування з природою.

Мистецтво малювання на воді ебру

Ебру – це більше, ніж мистецтво… це танець фарб та води

33 ВАЖЛИВІ ФРАЗИ, ЯКІ ПОТРІБНО ГОВОРИТИ СВОЇМ ДІТЯМ

Часто нам здається, що підтримати дитину можна тільки словами “молодець, добре!” або “гарно зробив”.

11 ЧУДОВИХ КНИГ, ЯКІ ВАРТО ПОЧИТАТИ РАЗОМ З ДІТЬМИ

Як розповісти дітям про складне? В цьому вам, шановні батьки, допоможуть книги. Тут ви знайдете відповіді на всі дитячі запитання простою, доступною їм для розуміння, мовою.

Психологічний тренінг — форма активного навчання навичкам поведінки.

Тренінг - це особлива форма групової роботи зі своїми можливостями, правилами. Його особливість у тому, що учить займати активну позицію, а засвоєння навичок відбувається в процесі переживання, особистого досвіду поведінки, відчуття, діяння. Тому саме така форма роботи є невід’ємною частиною в практичній діяльності психолога.

Як захистити дитину в Інтернеті?

Сучасні діти ростуть в перенасиченому інформаційному середовищі, однак усі технологічні новинки схоплюють на ура. Віртуальний простір для них – це зовсім інший світ, і тільки дорослі – батьки чи учителі – можуть захистити дітей від небезпек у ньому.

План роботи практичного психолога

Психологічна служба в структурі освіти є складовою частиною державної системи охорони фізичного і психічного здоров’я молодих громадян України і діє з метою виявлення і створення оптимальних соціально-психічних умов розвитку особистості.

Для батьків

«Ви думаєте, що виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи караєте її. Ви виховуєте її кожну мить Вашого життя, навіть тоді, коли Вас немає вдома». А.С. Макаренко. Любіть дитину не за те, що вона розумна чи красива, а лише за те, що вона Ваша рідна дитина.

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти