МУЗИКА ТВОРИТЬ ДИВА

МУЗИКА ТВОРИТЬ ДИВА
 • 10 квітня в рамках проекту «Я тебе бачу, я тебе чую, я тобі посміхаюсь» та методичної декади з проблемної теми «Залучення дітей до музичного мистецтва шляхом інтеграції різних видів мистецтв» на базі ЗДО № 26 пройшов важливий захід – міні-заняття з казко- та  музикотерапії.

  Довідка: даний проект передбачає роботу з дітьми з особливими потребами. Детальніше: https://www.facebook.com/groups/547072622437256/

  На початку цього чудового дійства Д.М. Музиченко, методист Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова, виступаючи у якості Феї Гармонії, створила казковий настрій у дітей, захопила їх дивом під назвою «музика». Протягом міні-заняття з казкотерапії «Звуки природи у музиці» в ігровій формі відбулось ознайомлення з музичним інструментом – бандура. Фея Гармонії  перенесла дітей у казковий світ музичного мистецтва, розповідаючи про особливості та прийоми гри на цьому оригінальному інструменті. Далі у дітей була можливість  доторкнутися до струн душі бандури та спробувати зіграти на ній. На завершення Фея Гармонії  розповіла цікаву казку з використанням бандури. Діти бути в захваті від почутого.

  Головна ціль заняття з казкотерапії була досягнута – діти перестали себе відчувати невпевнено, зникли страхи, тривога та скутість.

  Після міні-заняття з казкотерапії Діна Миколаївна запросила до зали знавчиню музичних наук – Олену Володимирівну Вялову (керівника гуртка-методиста Зразкового театру пісні «Краплинки»), яка провела заняття з музичної терапії «Чарівної музики звучання».

  На початку заняття Олена Володимирівна  разом зі своїми помічницями нотками (вихованками Зразкового театру пісні «Краплинки») розповіла дітям про те, що до її музичної майстерні Фея Музики надіслала чарівні подушечки, з яких можна прогнати дитячі «вередушечки». Що саме потім і робили діти – виганяли «вередушки», б`ючи долонями або кулачками у подушку (під музику «Танець із шаблями» А. Хачатуряна). Ця вправа була направлена на роботу з проблемами агресії та тривоги.

  Наступним моментом заняття було послухати, чи усі «вередушки» зникли. Діти впоралися з цим завданням на «відмінно».

  Знавчиня музичних наук дуже цікаво продумала наступне завдання. Діти заходили у музичний шатер, де їх чекали чарівні нотки (вихованки Зразкового театру пісні «Краплинки») та уявляли, як Фея Музики (яка говорить виключно за допомогою музики та звуків) просить їх щось зробити. Діти під музику рухалися так, як їм  прошепотіла Фея Музики (музичний твір «Жарт» Й.С.Баха)

  Наступне завдання було направлене на прояв емоцій дітей. Діти повинні були взяти той музичний інструмент, який відповідав їх настрою. Ця вправа мала велике значення на розвиток почуттів дітей та їх психологічний стан. На завершення заняття Олена Володимирівна запропонувала створити оркестр та зіграти під її керівництвом на різних музичних інструментах, які діти самі собі обрали (під фортепіанний твір у виконанні О.А. Морозової, акомпаніатора Зразкового театру пісні «Краплинки).

  На прощання діти змогли отримати листи від Феї Музики, у яких вона зазначила, що завдяки музичному мистецтву діти можуть знайти в собі нові сили та побачити життя у чарівних фарбах.

  Музична терапія здатна вилікувати душу та тіло. Спокійні мелодії, які звучали впродовж усього заняття допомогли дітям позбутися переживань, агресії, невпевненості та страху.

  Матеріали підготувала:

  Д.М. Музиченко,

  методист

  ЦПО ім. О.Разумкова

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти