Майстерня з виготовлення подарунків для захисників об’єднала юних бердичівлян та гостей міста

Майстерня з виготовлення подарунків для захисників об’єднала юних бердичівлян та гостей міста
 •      З матеріалів переіодичного видання "РІО Бердичів". Автор: ВІКТОРІЯ КУЧЕРЯВА

          Традиційна благодійна акція «Подарунок захиснику» щорічно збирає юних митців міста напередодні улюблених свят. Цієї весни, повідомила директор ЦПО ім. О. Разумкова Олена Боровська, стартувало «Мистецьке Великоднє єднання» – ціле суцвіття творчих івентів: «Талановиті педагоги Центру запросили на майстер-класи: «Писанка – берегиня нашого роду» (Олена Сальнікова) і «Янгол Миру» (Олена Ланцова). Разом з Оленою Сторожук та Оксаною Рощенюк діти виготовляли обереги для захисників. Наталія Корнійчук і Леся Вікарій влаштували зустріч «У дружньому колі» для друзів з України. А в п’ятницю 15-го квітня новим знайомим підготували цікавий подарунок – подорож ”Екологічна стежина”».   

   Сьогодні, коли в Україні триває жорстока війна, Великдень – не лише духовна весна, яка несе оновлення. Ми пов’язуємо зі святом добра і світла наші надії на Перемогу…Писанкові композиції у ЦПО ім. О. Разумкова сяють життєдайними синьо-жовтими кольорами. У творчій вітальні, де проводить майстер-клас Олена Сальнікова, керівник зразкового гуртка «Моделювання іграшок-сувенірів» та «Бісероплетіння», витає родинний дух. На столиках – символічні Великодні деревця. «З любов’ю в серці ми виготовляємо подарунки для наших захисників – патріотичні сердечка, лялечки-мотанки та браслети. Такі події об’єднують чимало бажаючих. А учасники – від маленьких школярів до студентів», – говорить майстриня. Творять усі разом – вихованці і керівники гуртків, випускники Центру – майбутні дизайнери – і батьки дітей. 

        Тимофій Марчук приніс малюнок зі словами з пісні «Ой у лузі червона калина похилилася…» Хлопчик зобразив Герб України, голуба – птаха миру і схід сонця. Творив із думками: «Скоро море буде вільним, небо – чистим, злітатимуть птахи, і буде мир в Україні». Одинадцятирічна Євгенія Оніщук не вперше робить ляльки-мотанки і синьо-жовті фенечки: «Навчилася на заняттях гуртка, які проводить Олена Євгенівна. Хочеться побажати нашим воїнам, щоб скоріше поверталися додому. Ми пишаємося ними і чекаємо…» В руках юної Злати Кузьмук – браслет зі стрічок: «Вплітаю в нього тепло і весняні мрії. Діти прагнуть, щоб батьки, які захищають нашу землю, повернулися у рідний край, щоб настав мир в Україні».

      

       Ще в одній кімнаті панує особлива тиша – тут керівник гуртків «Чарівний пензлик» і «Художня майстерня» Катерина Мосюйда розкриває таємниці народження зі звичайних ниток пухнастого Великоднього курчатка.  Чотирирічна Соня Солдатюк сама схожа на милу пташку. Вона лише вчиться майструвати і вміє зав’язати три чарівних вузлика на кумедній жовтій фігурці. Старша сестричка Домініка поділилася: «В нашій сім’ї – чотири дитини. Ще є дві дівчинки – двійнята Аміна і Даша. Я дуже хочу, щоб курчатка сподобалися нашим Героям. Вони особливі – сонячні, м’які і красиві». Ми познайомилися з мамою комунікабельних сестричок. Ірина підтримує захоплення донечок: «Кожна здібна по-своєму і має власну думку та певну позицію. Я теж люблю малювати, ліпити і створювати вироби своїми руками».   

        Разумковці вирішили потішити наших військових домашніми смаколиками. Гарну ініціативу підтримали батьки та рідні дітей. Отож разом створювали на своїх кухнях ароматні вироби з тіста. Родина Назімових із смт Гришківці прочитала оголошення на сторінці ЦПО в соціальній мережі і не роздумуючи відгукнулася. Мама Лілія випікала духмяні коржики та печиво, а дочка Софія займалася справою, яка потребує майстерності і терпіння, – плела з бісеру  мініатюрні Прапор та мапу України, карту нашої держави і національні символи. Тато Сергій допоміг доставити цю красу і ще теплу смакоту до ЦПО ім. О. Разумкова. Жителі Бердичева підвозили пироги, пряники, солодкі завиванці і пиріжки. Запах свіжої випічки розходився поверхами приміщення…

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти