ДЖАЗ У ЛІТНЬОМУ ПАРКУ

ДЖАЗ У ЛІТНЬОМУ ПАРКУ
 • «Джаз – це не музичний напрям, а настрій і стиль життя. Це музика, яка не знає меж: вона втішить, коли хтось сумує і змушує танцювати, коли всередині щастя», - каже В`ячеслав Леонідович, керівник ансамблю джазового співу «Старий рояль».

  Саме цей стиль життя уже 20 років у цього талановитого педагога. А розпочалася творча біографія цього чудового колективу після виконання пісні під назвою «Старий рояль», яка і стала тією візитівкою, з якою асоціюється у глядачів цей неймовірний ансамбль.

  «Старий рояль» - це унікальний ансамбль у Житомирській області, оскільки  керівник з вихованцями працюють над трьох та чотирьохголосним співом, а, це, я Вам скажу, - дуже кропітка та нелегка робота. Для В`ячеслава Леонідовича, головне – це дати можливість розкритися вокальному таланту кожної дитини та показати свою індивідуальність на сцені», - зазначає методист відділення художньо-естетичного виховання Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова, Діна Миколаївна Музиченко.

  На сьогоднішній день колектив нараховує 55 вихованців – це молодша, середня та старша група ансамблю. Вони – талановиті, оригінальні та дуже харизматичні. В цьому змогли переконатися глядачі, коли лунали пісні цього чудового ансамблю, а на сцені йшло чудове дійство.

  В колективі «Старий рояль» основне місце посідає джазовий спів. Усі учасники не тільки співають джаз, а вони їм живуть та дихають.

  Такою яскравою зіркою ансамблю є – Божена Вознюк, яка просто дихає джазом – це відчувається у кожній ноті, кожному слові та русі, про що свідчить професійне виконання пісні з однойменною назвою концерту «Джаз у літньому парку», яка викликала бурхливі оплески глядачів.

  Весь репертуар, який був представлений на концерті складали композиції у стилі «джаз» - яскраві пісні: «Слон і Чарльстон», «Хор жабенят» (молодша група), «Диксиленд», «Весняний джаз» (середня група) та запальні пісні у виконанні старшої групи ансамблю - «Джаз», «Чучу- бугі» та «Hit the Road Jack», але наймасовішою та найпотужнішою стала фінальна пісня у виконанні усіх груп ансамблю «За мир у всьому світі», від якої у присутніх наверталися сльози, а це - «найвищий пілотаж» професійної майстерності педагога та вихованців.

  Хочеться відмітити пісню «Шаляй-валяй» у виконанні середньої групи ансамблю «Старий рояль» та Зразкового ансамблю естрадного танцю «Оля-ля» (керівник Ірина Володимирівна Думинська), ця вокально-хореографічна композиція не залишила байдужим жодного з присутніх у залі.

  У ансамблі переважають дівчата, а це надає ансамблю деякої чарівності. Проте в цьому потужному колективі присутні і представники чоловічої статі, які дуже активно проявляють себе на сцені. Наприклад під час виконання старшою групою ансамблю пісні «Hit the road Jack» Ярослав Кухар проявив себе на сцені не тільки як соліст, а й як актор. У цьому навчальному році у ансамблі є 3 випускниці, які закінчують навчання у колективі – це Олександра Марковська, Олександра Макієнко та Софія Павлиця. Ці дівчата просто зачаровують своїм співом. Можна з певністю сказати, що вони пройшли школу «Старого роялю», яка залишиться у їх серцях на довгі роки.

  «В`ячеслав Леонідович для нас не просто керівник – це наставник, друг та другий тато», - каже Олександа Макієнко, випускниця ансамблю джазового співу «Старий рояль».

  Приємним сюрпризом для В`ячеслава Леонідовича став неперевершений виступ випускника ансамблю – Максима Свіренка у супроводі Народного аматорського духового оркестру під диригуванням Анатолія Григоровича Тетьоркіна, заслуженого працівника культури України. Глядачі гучно аплодували та кричали «Браво».

  «Родзинкою» постановки «Джаз у літньому парку» став виступ-привітання від професійного тріо із Житомира, у складі: Ігора Поплавського (саксафон), Сергія Дебоя (клавішні) та Діми Худенко (бас гітара), які неперевершено та дуже емоційно виконали інструментальний твір, чим просто вразили глядацьку залу: різноманітністю звучання, мелодійністю та гармонією.

  Хореографічне привітання «Блюз під дощем» для «Старого роялю» підготував і Зразковий ансамбль танцю «Яринка», керівник Жанна Володимирівна Кабанчук.

  «Ансамбль джазового співу «Старий рояль» - це гармонія навчання, виховання та життя, у якому панують любов,  взаєморозуміння та повага. Ця школа життя у стилі джазу виливається у прекрасний результат на сцені», - каже Олена Валентинівна Боровська, директор Центру позашкільної освіти ім. О.Разумкова.

  На ювілейному концерті були і маленькі зірочки, і вже справжні артистки. Як добре, що у Центрі позашкільної освіти ім. О.Разумкова є такий неперевершений колектив джазового напрямку, а у шанувальників цього ансамблю є можливість насолоджуватися красою джазового співу у виконанні цього чудового колективу.

  Ювілейний концерт ансамблю вкотре підтвердив, що керівник та його вихованці постійно самовдосконалюються, знаходяться у творчому пошуку та мають свій індивідуальний стиль – це і стало показником високих результатів професійної майстерності, які можна було побачити на сцені Палацу.

  Отож, щиро вітаємо В`ячеслава Леонідовича та ансамбль джазового співу «Старий рояль» з 20-річчям ансамблю та бажаємо сил і творчого натхнення на подальші творчі звершення на теренах музичного мистецтва.

  Матеріали підготувала:

  Д.М.Музиченко,

  методист відділення

  художньо-естетичного

  виховання

   

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти