Центр позашкільної освіти ім. О.Разумкова "одягнувся" в жовто-блакитний колір та запросив шанованих гостей, друзів на Форум з позашкільної освіти розділити щастя бути українцем-педагогом-позашкільником

Центр позашкільної освіти ім. О.Разумкова
 •         Ми щасливі бути педагогами в галузі позашкільної освіти.  Саме така натхненна атмосфера, творча, плідна, налаштована на співпрацю, підтримку, пошук ефективних шляхів розвитку панувала  на форумі з позашкільної освіти «Центр позашкільної освіти ім. О.Разумкова: вчора, сьогодні, завжди», який відбувся 21.09.22 року на базі нашого закладу.

         На обговорення важливих питань освіти завітали гості: Орлюк Сергій Валерійович, голова Бердичівської міської територіальної громади, Кицак Людмила Вікторівна, народний депутат України, Ремінна Олександра Сергіївна, помічник народного депутата, Адаменко Валентина Василівна, очільниця управління освіти і науки Бердичівської міської ради, Повійчук Оксана Анатоліївна, методист управління освіти і науки Бердичівської міської ради, Кереселілзе Тетяна Вікторівна, директор Комунальної установи «Центр дитячої та юнацької творчості» Коростенської міської ради,  Бордюг Наталія Сергіївна, директор Комунального закладу позашкільної освіти «Обласний еколого-натуралістичний центр» Житомирської обласної ради, Василенко Оксана Олександрівна, директор КЗ позашкільної освіти «Центр дитячої та юнацької творчості Пулинської селищної ради» Житомирського району Житомирської області, а також керівники гуртків закладів позашкільної освіти області.

            У вітальному слові Сергій Орлюк, міський голова, зазначив, що «освіта –  понад усе, саме за щасливе майбутнє, наших дітей воюють Захисники України, позашкільна освіта розвиває здібності дітей, прокладає молоді шлях у  професійне майбутнє, вона робить дітей щасливими, бо здійснює мрії та дарує радість занять улюбленою справою».

             Депутат обласної ради Людмила Кицак звернулася до присутніх з словами впевненості у майбутньому позашкіллі, бо «позашкілля – це завжди сонце, тепло, яким педагоги обгортають кожну дитину, я це знаю на власному досвіді як мама трьох дітей, які теж навчаються у ЦПО ім.. О.Разумкова  і, навіть, сьогодні у похмурий, дощовий день з початком форуму засвітило сонце. Діти – це як глина, заначила депутат, - з якої можна виліпити все, якщо над цим працювати, а діти, які потрапили у позашкілля, не мають шансу не стати геніальними».

              Вітання від народного депутата Богдана Кицака прозвучали з вуст помічниці депутата Олександри Ремінної. Олександра зазначила, що «заклади позашкільної освіти – це завжди вирій творчості і важливо зараз, у воєнний час, перейти із зони виживання у зону розвитку. Депутатський корпус завжди підтримує позашкілля, свідченням цього є значна кількість проектів, реалізованих у даному закладі. ЦПО  ім.. О.Разумкова уміє партнерити, саме тому підтримка  була  і буде завжди».

        З вітальним словом (онлайн)  виступила Биковська Олена Володимирівна, яка привітала учасників форуму з Днем позашкілля. «Ми, освітяни, тримаємо інформаційний, гуманітарний, волонтерський фронт. Заклади позашкільної освіти у воєнний час показують неймовірну рішучість», - зазначила Президент МАПО. Олена Биковська подякувала педагогам-позашкільникам за самовідданість та працю задля розвитку розуму  і душ, внутрішнього світу дітей.

          Програма форуму була спрямована на обговорення трьох освітніх напрямів позашкільної освіти: «Освітній напрям 1. Позашкілля – інноваційне освітнє середовище для розвитку, творчості, соціалізації  дітей та молоді»Вектор 1.  Позашкілля – драйвер  науково-технічної творчостіВектор 2. Лабораторія соціалізації та зростання сучасної  молодіВектор 3.  ЦПО ім.О.Разумкова –  професійний орієнтир для молоді⸎ «Освітній напрям 2. Позашкілля – партнерство – розвиток»Вектор 1. Державні гарантії у сфері позашкільної освітиВектор 2. Батьківські запити на освіту як основний орієнтир розвитку позашкільної освіти⸎ «Освітній напрям 3.  Особистість дитини та  її творчість у позашкільному освітньому просторі»Вектор 1. Наша праця тобі, Україно!Вектор 2. Погляд у майбутнє⸎.

             Робота форуму пройшла плідно – кожен заклад позашкільної освіти, кожен педагог позашкілля неповторний, з великим досвідом роботи, який так важливо презентувати, ділитися заради розвитку кожної дитини, адже «зустріч з кожною дитиною є доленосною, бо це наше майбутнє, і ми не знаємо з ким ми зараз працюємо: майбутнім президентом чи відомим художником», - зазначила Тетяна Білоус, представник батьківської громади.

            За результатами роботи учасники форуму виробили стратегію розвитку позашкільної освіти, зокрема у планах:

  • посилення інноваційної діяльності – створення інтегрованого проекту з розвитку закладів позашкільної освіти області;
  • залучення грантових коштів з метою підвищення спроможності позашкільної освіти;
  • посилення національно-патріотичного виховання,
  • створення інтегрованих програм для виявлення, розвитку , самореалізації обдарованої молоді
  • пошук шляхів мотивації педагогічних працівників для подолання проблеми кадрового забезпечення закладів позашкільної освіти.

  Повна версія форуму буде доступна на YouTube каналі ЦПО ім. О.Разумкова 25 вересня в День позашкілля. Працюємо на перемогу!!!

       

     

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти