ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПОЗАШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ ЯК ЗАСІБ РОЗШИРЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

ІНТЕГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ В ПОЗАШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ ЯК ЗАСІБ РОЗШИРЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОСТОРУ ТА ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
 • Різноманітні заняття, майстер-класи, що провели педагоги – керівники хореографічних колективів, а також колективів театрального та циркового мистецтва  були спрямовані на вирішення таких завдань :

  • обмінятися досвідом використання різноманітних форм і методів організації освітнього процесу із застосуванням інтерактивних методик;
  • забезпечити використання найраціональніших методів і прийомів навчання і виховання гуртківців; прийомів інтеграції;
  • створити умови для підвищення рівня загальнодидактичної й методичної підготовки педагогів, обміну досвідом успішної педагогічної діяльності, виявлення, пропаганди та здійснення нових підходів до організації роботи;
  • узагальнити та поширити інноваційний досвід роботи педагогів;
  • залучити керівників гуртків до самоосвіти, до використання ними на заняттях інтерактивних методик.

  Розпочався «Методичний тиждень» переможною участю вихованців зразкового художнього колективу «Ансамбль танцю «Яринка». В черговий раз  Всеукраїнський конкурс «Кришталева зірка» у м. Києві відкрив дорогу на сцену юним талантам, подарував багато радощів, щастя, чудової музики, пісень та танців. А вихованцям «Яринки» - два Гран-прі, Дипломи  І, ІІ та ІІІ ступеня.

  18-го лютого марафон відкритих занять почав знову ж таки ансамбль танцю «Яринка», керівник Жанна Володимирівна Кабанчук. 28 вихованців середньої групи ансамблю продемонстрували свої знання засобів музичної виразності на заняттях з хореографії та практичні навички з побудови ритмічного малюнку танцю «Рок-н-рол». Слід відмітити старання учнів та високу відповідальність кожного з групи за відмінний загальний результат.

  19-го лютого більше 60-ти вихованців хореографічних колективів відвідали майстер-клас Петра Миколайовича Герасименка, керівника зразкового гуртка циркового мистецтва «Жанр» з техніки виконання акробатичних вправ на заняттях з хореографії. Педагоги опановували методику навчання, а вихованці тренувалися у правильному виконанні місточків, рандатів, кувирків, колес, підтримок тощо. Тренер звертав увагу присутніх на важливість дотримання техніки безпеки, на особливості техніки виконання тих чи інших елементів, на взаємодію та на формування навичок самострахування учнів.

  А гарний настрій на початку зустрічі всім присутнім забезпечила керівник зразкового театрального гуртка «Трамвайчик» Валентина Володимирівна Ратушинська зі своїми вихованцями. Запропоновані ними тренувальні вправи були спрямовані на відпрацювання роздвоєної уваги та партнерську взаємодію учасників творчих колективів, необхідних як під час занять так і під час виступів артистів на сцені.

  Наступна зустріч (20.02.19р.) колег-педагогів відбулася у хореографічному класі зразкового художнього колективу «Ансамблю народного танцю «Радість». Методичними родзинками ділився з присутніми керівник гуртка-методист Олексій Олексійович Ризванюк. Ключовими поняттями побудови заняття стали «інтеграція» та «креатив». Колегам було чому повчитися у досвідченого хореографа – продумана до дрібниць розминка, практичне відпрацювання вправ на різні групи м’язів, використання  власноруч зроблених дітьми слаймів з метою розвитку дрібної моторики та закріплення  понять темпу і ритму у музиці; використання пазлів з метою закріплення знань елементів дівочого українського костюму. Кожне заняття Олексія Олексійовича підпорядковане основним принципам навчання у колективі: сприяння вивченню хореографічних рухів, танцювальних комбінацій на основі лексики Житомирщини; стимулювання учнів до вивчення звичаїв та обрядів, історії національного вбрання тощо.

  21.02.19 р. в обласному семінарі (м.Житомир) «Упровадження сучасних методів та підходів формування естетичних ціннісних орієнтирів в освітньому процесі закладів позашкільної освіти» взяли участь  В.В.Ратушинська (зразковий театральний гурток «Трамвайчик»), Ж.В.Кабанчук  (зразковий ансамбль танцю «Яринка»), О.О.Ризванюк (зразковий ансамбль народного танцю «Радість»). Педагоги мали змогу відвідати майстер-клас у хореографічному ансамблі «Сонечко» та подивитися виставу обласного драматичного театру ім.І.Кочерги.

  Справжнім хореографічним феєрверком стало відкрите заняття керівника зразкового хореографічного ансамблю «Колібрі» Марини Вікторівни Андрейчик (21.02.19року). Розвиток самостійних творчих навичок та прийоми взаємодії продемонстрували учні молодшої, середньої та старшої груп ансамблю (44 дитини). В черговий раз присутні змогли впевнитись, що цей ансамбль є справжнім цілим, дружнім та креативним колективом, в якому вміють як працювати, взаємодіяти, допомагати один одному, так і змагатися один з одним. Педагог настільки вдало спланувала хід заняття, що для всіх підгруп були підібрані окремі практичні і творчі завдання. Учні працювали по підгрупах, в парах, лінійках, виконували завдання на імпровізацію та взаємодію. Слід відмітити, що Марина Вікторівна вміло формує в учнях стійку мотивацію до занять сучасними танцями, до досягнення як колективного так і особистого успіху під час чемпіонатів та конкурсів з хореографії.

  Колективною зустріччю всіх педагогів стало засідання педагогічної ради, темою якої стало – «Соціальне партнерство ЦПО ім.О.Разумкова та громадських організацій, фондів і бізнес структур: досвід. Проблеми, перспективи». Педагоги взяли участь в опитуванні з проблеми та заслухали виступи з даного питання.

  22.02.19р. членів МО радо зустрічали вихованки керівника зразкового ансамблю сучасного танцю «Шакті» Тетяни Олександрівни Захарчук. Разом з нею на занятті була присутня випускниця ансамблю, студентка Київського університету культури і мистецтва (М.Поплавського) Дарина Іжевська, яка протягом 11 років навчалася в ансамблі «Шакті» і обрала для себе професію – педагог-хореограф. Тетяна Олександрівна підібрала для танцювальної розминки  вправи у стилі джаз-фанку, елементи композицій з сучасних танців; запропонувала проблемні творчі завдання як для всієї групи, так і по підгрупах. В основній частині заняття  вихованки середньої групи відпрацьовували правильне виконання піруетів. Результатом постановочної роботи під час активної практики Дарини Іжевської стало виконання ученицями композиції у стилі джаз-фанку. Видно було, що їм сподобалось навчатися новим рухам, композиціям. Наприкінці заняття присутні отримали сюрприз від дівчат – повітряні кульки.

  Тиждень завершувався, але не закінчувались цікаві зустрічі з талановитими педагогами ЦПО ім.О.Разумкова.

  23.02.19р. на відкрите заняття колег запросила Ірина Володимирівна Думинська, керівник зразкового ансамблю естрадного танцю «О-ля-ля». З самого початку стало зрозуміло, що настрій у всіх буде гарний, заняття буде цікавим не тільки для дітей, а і для присутніх. Для розкриття теми «Методи і прийоми формування артистизму, образності та емоційності виконавців хореографічного колективу. Елементи інтеграції на заняттях з хореографії – арттерапія» педагог використала різноманітні методи і прийоми, у тому числі інтерактив, творчі завдання, імпровізацію, створення ситуації успіху. Вдалою спробую стало використання методу арттерапії. Вихованці із задоволенням (по підгрупах) відтворили характер музики за допомогою малювання.

                                    

  І завершився методичний тиждень вдалими (Дипломи ІІ та ІІІ ступенів) виступами артистів зразкового театрального гуртка «Трамвайчик»  на 11-й Міжнародному конкурсі «Україна об’єднує світ».

  Дякуємо всім педагогам за високий професійний рівень та якісну методичну підготовку проведених заходів.

 • Натисніть на фото для перегляду.

Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міської ради. Комплексний багатопрофільний позашкільний навчальний заклад.

КОНТАКТИ
13301, м. Бердичів, вул. Вінницька 21
(04143) 2-11-89 Тел.
cpo.razumkova@ukr.net

Міністерство освіти і науки України Інститут обдарованої дитини НАПН України Педагогічна преса Український центр позашкільної освіти